Kázání ohně

7. červen 2017 | 21.43 |

 Kázání ohně

Autor:Francesca Haigovákázání ohně

Nakladatelství:Yoli

Rozhodla jsem se napsat novou recenzi na knihu jménem Kázání ohně,jak již nadpis prozrazuje.Větší smysl by asi dávalo napsat o Hraničářově učni-Hořícím mostu,ale k této recenzi mám specifické důvody.

a)zajímavá kniha,o které se dobře píše recenze

b)chci přesvědčit lidi,aby si ji přečetli

c)souvisí s bodem B-dozvěděla jsem se,že nakladatelství Yoli nehodlá vydat český překlad druhé knihy ságy The map of bones,což mě velice rozladilo a myslím,že je to škoda.

Děj:

400 let po jaderné katastrofě se lidé rodí pouze jako dvojčata.Nikdo neví proč,ale jedno dvojče-Alfa-se narodí vždy ve skvělé kondici,Omega se narodí vždy s deformitou.Aby toho nebylo málo,tak se Omegů nemůže společnost jen tak zbavit.Pokud zemře Omega,umírá totiž i Alfa a naopak.

Mladá Cass je extrémně vzácný typ Omegy..Jako Věštkyně vidí věci minulé,přítomné a budoucí,ty, o kterých většina lidí nemá ani ponětí.

Její dvojče Zach zase zastává významnou funkci v radě Alfů

Po letech v Žalářích se Cass a tajemný Kip,jenž si byl vězněn v nádrži a nepamatuje se nic ze svého původního života,vydávají na cestu,ketrá může změnit vše.Ale dokáží někdy Omegové získat rovnoprávné postavení s Omegy?A kdo je doopravdy Kip?

Hodnocení:

Kniha se mi opravdu líbila.Krásně se četla,hlavně zezačátku.Občas se tam,hlavně ke konci,našla nějaká ta hluchá místa,jinak je styl psaní naprosto výborný.

Hodně mě zaujal také příběh plný adrenalinu a zvratů.Musím říct,že autorka mistrně zvládla umění nepředvídatelnosti,což zaručuje,že budete napjatí až do konce knihy a každé nové odhalení vám doslova vyrazí dech!

Na postavách oceňuji,ža každá má svu hlubokou,složitou a realistickou minulost a ždáná není dokonalá.Co mě i spoustu dalších lidií irituje je,že jméno Cass se obejví v knize asi tak třikrát.V knize se najde i romantika,ačkoliv ta mi konkrétně u Kázání ohně připadá hodně,hodně zjednodušená.

Kniha se i přes své minusy zařadila k mým nejoblíbenějším dystopiím.Okamžitě po přečtení jsem se začala zajímat o druhý díl.Dozvěděla jsem se však,že Yoli druhý díl vydávat nebude,prý čtenáře nezaujala první kniha.Kvůli tomu jsem na Yoli dost zanevřela.

No nevadí,tak si dvojku-The Map of Bones-přečtu v AJ v létě a určitě o ní poreferuji!

the-map-of-bones-9781476767192

Není tahle obálka naprosto úžasná?!Mimochodem,za úžasné obrázky děkuji blogu mybookishimagination.blogspot.cz,kde je napsána velmi hezká recenze,ačkoliv se velice liší od té mojí,podívejte se a posuďte sami.omega

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře