Malé věci,velké věci

19. červen 2017 | 15.17 |

 Malé věci,velké věci

Ano,ačkoliv se takto jmenuje i jedna knžka,nejedná se o recenzi,jak jste již nejspíš všimli.

Chtěla bych se totiž s vámi prostřednictvím takového kratšího článku podělit o naprosto banální a prosté věci, které alespoň mně udělají úžasnou náladu!

Doufám, že pomohou i vám. Samozřejmě nezapomeňte psát dolů do komentářů VAŠE tipy na super zlepšováky nálady.

1.Pohyb venku

Na každý hrnec se najde poklička.A to si myslím,že platí i ve sportu. Ať už se chystáte na Olympiádu nebo je vám sport zcela cizí, jakýkoliv druh pohybu rozhodně zvedne náladu! Může to být cokoliv-běh,volejbal s přáteli nebo jen tak vyjít si za nádherného letního dne pěšky do kavárny! Já osobně například úplně miluju cvičení jógy na zahradě.Venku se mi lépe dýchá,cítím vůni trávy. Navíc se těším na pozice,při nichž se můžu kouknout nahoru na tu blankytně modrou oblohu.Navíc přitom dělám něco pro svá záda i pro svou figuru.

2.Oblíbené ovoce

Zdá se vám to jako návod na zdravý životní styl?Ale ovoce mi fakt zlepší náladu! Jsem jediná,kdo se nechce ve slunný den ládovat přeslazenou,překrémovanou čokoládou(OK,uznávám,že hořká čokoláda je něco jiného)?Proč si raději nedat osvěžující meloun,řízný ananas nebo slaďoučkou meruňku? Nebudete muset počítat kalorie jako zběsilí a ještě si pochutnáte na něčem,co k létu prostě patří!

3.Usínání za deště.

Bohužel se mi za můj krátký život povedlo jenom asi dvakrát.Mám moc ráda,když ležím ve tmě v posteli a poslouchám bubnování a šumění deště.Vždycky si představuji,že náš dům stojí uprostřed vodopádu.Vyvolává u mne příjemný pocit romantiky,tajemna a bláznivého štěstí.

4.Nový jazyk

Teď budu znít jako hrdý třídní šprt.Baví mě učit se cizí jazyky a moc mne těší,když něco vyblekotám hebrejsky a někdo tomu opravdu rozumí.To samé platí u němčiny,kterou sice studuji druhým rokem,ale přeci jenom-němčina v terénu je jiné kafe než ve školních lavicích.Mluvit s lidmi jejich jazykem je přece báječné,ne?

5.Psaní

Hodně známý trik.Píši si deník.Již jsem popsala tři sešity.Ráda si večer něbo kdykoliv jindy přes den sednu a zamyslím se nad svým dnem,nad problémy,nad myšlenkami,které trýzní mou mysl.Garantuji,že když své starosti předáte na papír,budete mít lehčí hlavu a navíc budete i lépe spát.Stejně,pokud si večer v posteli na něco vzpomenu,nečekám do rána s myšlenkou:však to udělám zítra.Raději si to hned zapíšu a s pocitem velkého klidu a spokojenosti jdu spát.

6.Čtení

Tohle jsem přidala na přání hroznetajne.Mě osobně čtení moc baví a věnuji mu spousty času.Nejraději si čtu večer v posteli nebo na zahradě odpoledne nebo o víkendu ráno či při volnějších hodinách ve škole.

Ráda rovněž střídám žánry.V současnosti se pohybuji převážně mezi YA literaturou,detektivkami,historickými romány a non-fiction(jistě,divné kombinace,ale je to prima).

V kometářích sdílejte svůj vlastní recept na klid a pohodu! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: Malé věci,velké věci hroznetajne 15. 06. 2017 - 10:05
RE: Malé věci,velké věci tlapka 16. 06. 2017 - 16:19